Pandemia wprowadziła Milan w kryzys? Stracili prawie 200 milionów euro

AC Milan poinformował, że w sezonie 2019/2020 z uwagi na pandemię koronawirusa zaliczono stratę w postaci prawie 200 milionów euro. To oznacza dramat finansowy w Mediolanie.

Przez pandemię koronawirusa kluby nie mogą wpuszczać kibiców na trybuny, a z tego powodu narażone są na straty. W wielu krajach doszło również do zmian w finansowaniu praw telewizyjnych. Obecny wicelider Serie A, AC Milan poinformował jak wiele stracił w poprzednim sezonie.

Długi rossonerich z poprzedniego sezonu wynoszą 195 mln euro. Mediolańczycy tłumaczą się, że to wina pandemii. Nie jest do jednak do końca prawda, bowiem już rok temu Milan miał stratę prawie 150 milionów euro. Wówczas wydano sporo pieniędzy na transfery, a klub nie zagrał w Lidze Europy z powodu problemów z Financial Fair Play.

Władze klubu z Mediolanu deklarują, że obecnie prowadzą racjonalną politykę. Obniżono wynagrodzenie piłkarzom i działaczom, w przypadku Milanu nie było innego wyjścia. Inaczej klub popadłby w jeszcze większe zadłużenia.

W sezon 2020/2021 Milan wszedł bardzo dobrze, bowiem drużyna zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Europy. Ponadto, klub zajmuje obecnie drugie miejsce w Serie A. Ich bilans bramkowy wynosi aż 7:0 po trzech kolejkach. Lepsza od nich jest tylko Atalanta, która słynie z silnej ofensywy.

W Lidze Europy mediolańczycy zmierzą się w grupie z Celticiem, Lille oraz Spartą Praga.