Opublikowano zarobki selekcjonerów wszystkich reprezentacji EURO 2024. Probierz w dole stawki

Serwis „Finance Football” opublikował zarobki selekcjonerów wszystkich reprezentacji grających na EURO 2024. Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, znajduje się w drugiej połowie zestawienia.

Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Niemczech już tylko jeden dzień! Mecz otwarcia EURO odbędzie się w piątek o godzinie 21:00. Zmierzą się w nim Niemcy i Szkocja. Przez kolejne 4 tygodnie najlepsze 24 drużyny ze Starego Kontynentu będą walczyć o mistrzostwo w turnieju. Finał został zaplanowany na 14 lipca.
Finanse w piłce nożnej ekscytują znaczną część kibiców. I też dlatego serwis „Finance Football” opublikował zestawienie zarobków wszystkich selekcjonerów reprezentacji grających na EURO 2024. Dane opracował Kuba Szlendak i zamieścił je na swoim Twitterze.

Na samym szczycie zestawienia znajduje się Gareth Southgate. Selekcjoner reprezentacji Anglii zarabia rocznie 5,8 mln euro. Podium uzupełniają Julian Nagelsmann (4,8 miliona euro) oraz Roberto Martinez (4 miliony euro).

Po przeciwległej stronie znajduje się z kolei selekcjoner reprezentacji Gruzji, Willy Sagnol. Francuz zarabia zaledwie 200 tysięcy euro rocznie. Nieco więcej zarabia selekcjoner Rumunów (240 tysięcy) oraz Ivan Hasek z Czech (250 tysięcy).
Jak na tle pozostałych selekcjonerów prezentuje się Michał Probierz? A no przeciętnie. W rankingu zarobków zajmuje on 17. lokatę. Według opublikowanych danych Probierz ma liczyć na zarobki rzędu 560 tysięcy euro rocznie.

Michał Budzich