Ojciec Podolskiego odpowiedział na krytykę. „Nie ma poszanowania zawodnika. Taka jest mentalność niektórych w Polsce”

Ojciec Lukasa Podolskiego udzielił wywiadu portalowi Interia Sport. Tata piłkarza Górnika Zabrze odpowiedział na krytykę swojego syna.

Oczekiwania względem Lukasa Podolskiego w Ekstraklasie były ogromne. Niemiec jednak nie wyróżnia się w polskiej lidze. W jedenastu spotkaniach zanotował zaledwie jedno trafienie i jedną asystę.

Waldemar Podolski broni syna

Wielu polskich ekspertów krytykuje postawę „Poldiego” na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Waldemar Podolski stanął w obronie swojego syna i odpowiedział na zarzuty dziennikarzy.

– Taka jest mentalność niektórych w Polsce. Lukas ma 36 lat, spełnił marzenie, przyszedł do Górnika, żeby pomóc. Obecnie – powiedzmy sobie szczerze – to nie jest zespół, który powalczyłby o mistrzostwo Polski. Lukas grał w kolejnych meczach a niektórzy liczyli mu kolejne godziny bez strzelonej bramki – powiedział ojciec mistrza świata z 2014 roku.

– Nie ma poszanowania zawodnika. W dawnych czasach takiego Lubańskiego było większe poszanowanie. Wydaje mi się, że takie zachowanie nie jest w porządku. Ale Lukas ma taką psychikę, że on się tym za bardzo nie przejmuje – dodał Waldemar Podolski.

Źródło: Interia Sport