Ojciec Davida Alaby zabiera głos w sprawie sytuacji syna. „Bayern go zranił i rozczarował”

Saga związana z transferem Davida Alaby trwa już od jakiegoś czasu. Bayern Monachium ostatecznie zerwał negocjacje w sprawie nowego kontraktu dla Austriaka. Głos w tej sprawie zabrał jego ojciec, który twierdzi, że w przestrzeni publicznej mówi się wiele kłamstw na temat jego syna.

Umowa Davida Alaby z Bawarczykami wygasa w czerwcu 2021 roku. Mistrzowie Niemiec zrezygnowali z negocjacji, ponieważ Austriak stawiał zbyt wysokie żądania co do pensji. Działacze Bayernu nie mogli na to przystać i dali 28-latkowi wolną rękę.

Ojciec obrońcy monachijczyków, George Alaba twierdzi, że wiele doniesień związanych z negocjacjami były fałszywe.

Zerwane negocjacje przez Bayern mocno zabolały Davida, który jest rozczarowany i zraniony taką postawą klubu – powiedział na łamach mediów.

Publicznie rozpowiadanych jest wiele kłamstw na jego temat. Nie wiem, jak to się potoczy. Na razie trudno to przewidzieć. Na pewno David nie załamie się z tego powodu, gdy będzie musiał odejść z Bayernu Monachium. Jest silny psychicznie – uzupełnił ojciec Alaby.

David Alaba reprezentuje Bayern od 2008 roku. W tym czasie zdążył rozegrać dla nich 396 spotkań, w których strzelił 32 gole i zanotował 49 asyst.