Oficjalnie: Chelsea zaprezentowała nowego trenera! Przekazano też szczegóły kontraktu

Mauricio Pochettino oficjalnie w Chelsea. Londyński klub ogłosił podpisanie umowy ze szkoleniowcem. Kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata. Zawarto klauzulę przedłużenia o kolejny rok. 

Skończyła się saga związana z nowym trenerem Chelsea. Pochettino, który był od dawna typowany na przejęcie „The Blues”, w końcu został ogłoszony przez ekipę ze Stamford Bridge. Pracę ma rozpocząć od przyszłego sezonu.

Szczegóły umowy

Obecnie szkoleniowcem Chelsea pozostaje Frank Lampard. Wraz z początkiem lipca drużynę przejmie natomiast Pochettino, którego kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata. Klub zapewnił sobie także możliwość przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Argentyńczyk sprowadzi ze sobą na Stamford Bridge również zaufanych pomocników, W sztabie szkoleniowca znajdą się: Jesus Perez, Miguel d’Agostino, Toni Jimenez, a także Sebastiano Pochettino.

– Doświadczenie, standardy, cechy przywódcze Pochettino przysłużą się Chelsea. Mauricio jest zwycięzcą, pracował w wielu ligach. Jego etos, taktyczne podejście i zaangażowanie uczyniły z niego wyjątkowego kandydata – mówili dyrektorzy Chelsea. 

Pochettino faktycznie ma spore doświadczenie. W swojej przygodzie z angielskimi klubami prowadził już Southampton i Tottenham. Ostatnio prowadził PSG, w którym nie poradził sobie jednak najlepiej. Z Paryża odszedł po zakończeniu sezonu 2021/22.