Odważne słowa reprezentanta o Fernando Santosie. „Trenerem powinien być Polak”

Fernando Santos nie ma łatwych początków w reprezentacji Polski. Portugalczyk ma nie notuje najlepszych wyników i mierzy się z krytyką z różnych stron. Odważnie o selekcjonerze wypowiedział się teraz Jacek Góralski. 

Na pięć dotychczasowych meczów, w których Fernando Santos poprowadził reprezentację Polski, udało mu się wygrać tylko dwa. Do tej pory pokonał tylko Niemców (1-0) i Albanią (1-0). Zaliczył także kompromitującą porażkę w meczu z Mołdawią. W spotkaniu w Kiszyniowie przegrał 2-3, mimo dwubramkowego prowadzenia.

„Nie zna zawodników”

W wyniku kiepskich wyników kadry Santosa krytykują dziennikarze oraz inne osoby ze środowiska. Także piłkarze nie gryzą się w język. Do tego grona zalicza się Jacek Góralski, który ponownie przejechał się po Portugalczyku.

– Oglądając pierwszy mecz z Czechami i sposób gry naszej drużyny, widziałem, że trener Santos nie zna na tyle zawodników, żeby zestawić pierwszą jedenastkę. To było widoczne w tamtym spotkaniu – powiedział „Góral”, wracając do debiutu Santosa z Czechami (1-3). 

– Przede wszystkim moim zdaniem trenerem reprezentacji Polski powinien być Polak – podsumował.

Wcześniej 30-latek nieprzychylnie o selekcjonerze wypowiadał się w styczniu. Wówczas domagał się na stanowisku polskiego szkoleniowca. Wiele wskazuje na to, że pomocnik skreślił swoją przyszłość w kadrze za kadencji Santosa.