Odważna teza Cristiano Ronaldo. „Saudyjska ekstraklasa będzie czwartą, piątą siłą na świecie”

Cristiano Ronaldo pokusił się o odważne stwierdzenie. Jego zdaniem w najbliższych kilku latach liga saudyjska stanie się jedną z czołowych na świecie.

Ubiegłoroczny transfer Cristiano Ronaldo wywołał ogromny szok w świecie piłki nożnej. Legenda futbolu zdecydowała się na opuszczenie Europy. Pod koniec grudnia 2022 roku Portugalczyk został zaprezentowany jako piłkarz saudyjskiego Al Nassr. 38-latek podpisał kontrakt do 2025 roku.

Początek nowej przygody w wykonaniu Cristiano Ronaldo pod względem statystyk wygląda całkiem nieźle. Do tej pory Portugalczyk rozegrał 10 oficjalnych meczów. Strzelił w nich 9 bramek i zanotował 2 asysty.

Oglądając bramki Cristiano Ronaldo zdobywane w lidze saudyjskiej, można odnieść wrażenie, że poziom tamtejszych rozgrywek nie jest najwyższy. Większość piłkarzy nie prezentuje najwyższych umiejętności technicznych, a wiele do życzenia pozostawia również aspekt taktyczny i fizyczny. Mimo to poziomem ligi saudyjskiej zaskoczony jest sam Cristiano Ronaldo. Zdaje sobie on jednak sprawę, że nie jest to poziom Premier League. Stwierdził jednak, że w przeciągu kilku najbliższych lat saudyjska ekstraklasa może stać się jedną z czołowych lig na świecie.

– Saudyjska liga to nie Premier League, ale jest bardzo konkurencyjna i jestem zaskoczony, pozytywnie. To wyrównana liga, a zespoły są dobre – ocenił Cristiano Ronaldo.

– Zagraniczni zawodnicy dają jakość. Za cztery lub pięć lat saudyjska ekstraklasa będzie czwartą, piątą siłą na świecie – stwierdził CR7.


źródło: Weszło

Michał Budzich