Jest to raczej zrozumiałe, że w dobie koronawirusa musimy dbać o siebie i nie wolno nam zbierać się w dużych skupiskach. Cieszmy się, że świat powoli wraca do życia, a w tym nasza ukochana piłka, z Ekstraklasą na czele. Niestety, nie będzie nam dane wspierać naszych podopiecznych z trybun. Jednak, ŁKS Łódź wpadł na pomysł, jak poprawić stadionową atmosferę.
Ostatnio można było usłyszeć o pomyśle puszczania najlepszej ligi świata z podłożonym dopingiem, jednak Łodzianie poszli o krok dalej. Od 20 maja startuje akcja „12 zawodnik”. Za opłatą będzie można wykupić swoją tekturą podobiznę, która od meczu z Górnikiem Zabrze do końca sezonu stanie na trybunie Stadionu Miejskiego w Łodzi. Koszt takiego awatara wynosi 70 zł dla karnetowiczów i 100 zł dla pozostałych osób.
Nie myśleliście chyba, że zagramy bez Was?
? https://t.co/MPBir6d1mp?????? #Gramyw12 pic.twitter.com/AIG0HUlLwH
— Łódzki Klub Sportowy (@LKS_Lodz) May 19, 2020
Warto zauważyć, że ŁKS Łódź nie jest głównym autorem tej koncepcji. To Borussia Moenchengladbach już wcześniej wpadła na pomysł wypełnienia całych trybun figurkami swoich kibiców. Ponadto, klub w ten sposób postanowił wesprzeć lokalny biznes, zlecając produkcję dwóm miejscowym drukarniom. Koszt takiej podobizny wynosi 19 euro.
Gegen die Geister-Kulisse – Gladbach baut Papp-Fans auf https://t.co/j6OPYPOqIM #Fussball #News #Sport
— Bild FUSSBALL (@Fussball_Bild) April 9, 2020
O krok dalej poszła Korea Południowa, gdzie na trybunach zobaczyć można było… nowoczesne seks-lalki. Przy dalszej odległości niczym się one nie różnią od manekinów sklepowych, jednak przy zbliżeniach można zauważyć różnicę. FC Seul oficjalnie przeprosił na swoim Instagramie, a całą winą obarczył dostawcę. Lecz, gdy zagłębimy się w napisy na banerach trzymanych przez lalki, to odkryjemy, że jest tam reklama… sklepu dla dorosłych. Chyba sami możemy wyciągnąć z tego wnioski.
2016 K League winners FC Seoul inadvertently used sex dolls rather than fashion mannequins to help fill empty stands this weekend. The club has apologised. Both the club and the supplier are pointing fingers at others. (It's not just COVID-19 you need to avoid catching!) #kleague pic.twitter.com/59rSU8XxYL
— Devon Rowcliffe (@WhoAteTheSquid) May 17, 2020
- Fernando Santos na wylocie? Maciej Iwański: „Decyzja już zapadła” - 11 września 2023
- Sytuacja wraca do punktu wyjścia! Midtjylland doprowadza do wyrównania [WIDEO] - 31 sierpnia 2023
- Pekhart daje prowadzenie! Legia coraz bliżej fazy grupowej [WIDEO] - 31 sierpnia 2023