Nowe ustalenia ws. zawieszenia Roberta Lewandowskiego. Dobre wieści przed El Clasico

Robert Lewandowski w meczu z Las Palmas otrzymał żółtą kartkę. Nie zagra tym samym w najbliższym meczu FC Barcelony, ale było to zagranie celowe. Wszystko po to, aby nie opuścić starcia z Realem Madryt. Szybko w mediach pojawiła się informacja, że Polak może jednak zostać zawieszony na dwa spotkania. Do nowych ustaleń dotarło jednak Mundo Deportivo. 
Przepisy La Liga jasno mówią, że po otrzymaniu pięciu żółtych kartek, zawodnik musi pauzować jeden mecz. Do meczu z Las Palmas Robert Lewandowski miał ich na koncie cztery. Postanowił to więc wykorzystać i w sobotę tak długo schodził z boiska, że sędzia musiał pokazać mu kartonik. Tym samym Polak nie zagra z Cadiz 13 kwietnia.

Nieprzewidziane konsekwencje

Zachowanie Lewandowskiego nie było jednak przypadkowe. 21 kwietnia, a więc po spotkanie z Cadiz, FC Barcelona będzie mierzyć się w La Lidze z Realem Madryt. Gdyby 35-latek zobaczył kartkę w najbliższym spotkaniu ligowym, musiałby pauzować w El Clasico. Choć było to całkiem sprytne zagranie, to „Lewy” nie przewidział potencjalnych konsekwencji.

Hiszpańskie media szybko obiegła informacja, że zawieszenie Lewandowskiego może zostać wydłużone do dwóch meczów. Oznaczałoby to, że i tak nie wyszedłby do gry na spotkanie z Realem Madryt. Te doniesienia podyktowane były przepisami La Ligi, które jasno mówią, że jeśli zawodnik celowo „szuka” żółtej kartki, może zostać zawieszony na dłużej.
Fanów FC Barcelony uspokaja jednak Mundo Deportivo. Dziennikarze przekonują, że członkowie Komitetu Dyscyplinarnego bazują na protokole sędziowskim, spisanym przez sędziego głównego. Ten miał nie odnotować, że Lewandowski wykartkował się celowo, a jedynie, że opóźniał zejście z murawy. Wobec tego napastnik najpewniej będzie do dyspozycji Xaviego na El Clasico.