Nowe doniesienia ws. sztabu Jerzego Brzęczka! Łukasz Piszczek zastąpi odchodzącego psychologa

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl przedstawił nowe doniesienia ze sztabu Jerzego Brzęczka. Z reprezentacji odejdzie psycholog Damian Salwin. Jego następcą będzie Łukasz Piszczek.

Jak wszyscy wiemy, Zbigniew Boniek ogłosił, że Jerzy Brzęczek pozostanie selekcjonerem kadry biało-czerwonych. Prezes w wywiadzie dla Sport.pl mówił o rozmowie z trenerem.

Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami.

Słabe występy w listopadowych meczach Ligi Narodów nie przekonały prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, by zakończyć współpracę z byłym trenerem Wisły Płock. Dziś już jednak wiemy, że sztab byłego reprezentanta polski ulegnie zmianie.

Według Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl z ekipy Jerzego Brzęczka odejdzie psycholog Damian Salwin. Dziennikarz informuje, że jego następcą zostanie obrońca Borussii Dortmund, Łukasz Piszczek.

35-latek będzie doradzać selekcjonerowi i pracować z obrońcami. Powinien też być idealnym pomostem pomiędzy zawodnikami i trenerem. Piszczek może pojawić się już na marcowym zgrupowaniu kadry – pisze „Włodar”.

Według naszej wiedzy, wielu reprezentantom nie było po drodze z bliskim współpracownikiem Brzęczka, który doradzał mu osobiście w kwestiach komunikacyjnych – uzupełnia dziennikarz.

Łukasz Piszczek występuje w barwach BVB od 10 lat. W bieżącym sezonie zagrał w sześciu spotkaniach.