Niespodziewana deklaracja Zbigniewa Bońka. „Chciałbym wrócić. Nie byłbym ciężarem”

Zbigniew Boniek niespodziewanie przyznał, że chciałby wrócić do pracy we Włoszech. Były prezes PZPN powiedział, że chce pomóc swojej byłej drużynie.

AS Roma nie zaczęła najlepiej sezonu 2023/24. Po 3 pierwszych kolejkach „Giallorossi” nie mają na koncie żadnego zwycięstwa. Na inaugurację zremisowali z Salernitaną, a następnie zanotowali dwie porażki – z Veroną i Milanem. Tym samym znajdują się w strefie spadkowej.

Wielki powrót

Słaba forma klubu przyczyniła się do wielu plotek odnośnie przyszłości Romy. Włoskie media zaczęły nawet łączyć z nią… Zbigniewa Bońka. Były prezes PZPN co prawda zdementował plotki o rozmowach z działaczami, ale przyznał, że jest gotowy wrócić, aby pomóc swojej byłej drużynie.

– Klub nigdy się ze mną nie skontaktował. Chciałbym jednak wrócić. Nie byłbym ciężarem, wręcz przeciwnie, mógłbym pomóc. W przypadku 22-24 graczy zawsze lepiej jest mieć więcej oczu, potrzebna jest praca zespołowa. Im więcej wiesz, tym więcej widzisz i tym łatwiej możesz dokonać właściwych wyborów – przyznał Boniek dla „Radio Romanista”.

67-latek występował w Romie w latach 1985-88. Zanotował łącznie 92 mecze i strzelił 23 gole.