Niesmaczny żart BBC z Cristiano Ronaldo. Angielska legenda miażdży stację

Mecz 1/8 finału Euro 2024 między Portugalią a Słowenią rozczarował w regulaminowym czasie gry. W dogrywce natomiast wydarzyło się sporo, na czele ze zmarnowanym rzutem karnym Cristiano Ronaldo i emocjonalną reakcją 39-latka. Angielska stacja BBC zachowała się w stosunku do zawodnika Al-Nassr nieelegancko, co spotkało się ze stanowczą reakcją opinii publicznej. 
Dopiero rzuty karne przesądziły o awansie Portugalii do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Przez 120 minut zaciętej rywalizacji ze Słowenią utrzymywał się bezbramkowy remis, mimo kilku dogodnych sytuacji. Wystarczy przypomnieć sobie choćby dwie świetne sytuacje Benjamina Sesko, czy rzut karny Cristiano Ronaldo, który świetnie obronił Jan Oblak.

Ostatecznie to Portugalia okazała się lepsza. W konkursie „jedenastek” podopieczni Roberto Martineza byli bezwzględni i wykorzystali wszystkie swoje strzały. Spora była w tym również zasługa Diogo Costy. Bramkarz Portugalii obronił trzy próby wykonywane przez Słoweńców.

„Misstiano Penaldo”

Największe poruszenie w trakcie meczu wywołał jednak nie sam jego przebieg, a reakcja Ronaldo na wspomniany zmarnowany rzut karny w dogrywce. Portugalczyk po obronie Jana Oblaka zalał się łzami. W trakcie krótkiej przerwy między zmianą połów 39-latek ponownie się rozkleił, tym razem w pełnym wymiarze. Interweniować musieli jego koledzy z kadry, którzy starali się pocieszyć swojego kapitana.

Zachowanie Ronaldo odbiło się szerokim echem i jest obecnie analizowane w mediach. Toczą się dyskusje na temat tego, czy płacz Portugalczyka był słuszny w tej sytuacji. Tymczasem angielska stacja telewizyjna BBC posunęła się o krok za daleko. Zaraz po nietrafionym rzucie karnym, w rogu pojawił się pasek z ironicznym napisem: „Misstiano Penaldo„.
Gigant zbiera teraz plony tej niesmacznej szpilki. Kibice ostro krytykują stację, a do linczu dołączył się nawet John Terry. Były kapitan reprezentacji Anglii i legenda „Synów Albionu” krótko skomentował sytuację, pisząc: „Hańba„.

Dodaj komentarz