Niesamowity Lewandowski! Polak ustanowił nowy rekord Bundesligi

Robert Lewandowski w niedzielę załadował Schalke jednego gola. Tym samym polski napastnik ma już na koncie 23 bramki w tym sezonie Bundesligi i totalną przewagę nad resztą stawki. Jakby tego było mało, 32-latek ustanowił kolejny rekord.

Bayern Monachium rozbił Schalke w Gelsenkirchen 4-0. Gospodarze bronili się dobrze, ale już na przerwę schodzili z jedną bramką „w plecy”. Jej autorem był Thomas Muller, który wykorzystał świetne podanie Joshuy Kimmicha.

W drugiej odsłonie Bawarczycy powiększyli swoją przewagę. Znowu kluczowy okazał się Kimmich, który pięknie obsłużył Lewandowskiego. Polak poradził sobie z obrońcami i umieścił piłkę w siatce.

Filmik z 23. trafieniem „Lewego” możecie zobaczyć klikając TUTAJ.

Pozostałe dwa gole padły już w ostatnich dwóch minutach spotkania. Po raz kolejny dał znać o sobie duet Muller-Kimmich. Ten pierwszy zanotował dublet, a drugi trzecią asystę w tym meczu. Z kolei chwilę później wynik na 4-0 ustalił David Alaba, oddając mocny strzał z dystansu i przełamując ręce Fahramanna.

Kolejny rekord

Robert Lewandowski nie ma sobie równych. Polak przewodzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi z 23 bramkami na koncie. Zajmujący ex aequo drugie miejsce Erling Haaland i Andre Silva tracą do niego aż dziewięciu goli.

Jakby tego było mało, kapitan naszej reprezentacji ustanowił kolejny rekord, dzięki swojemu trafieniu z Schalke. „Lewy” w każdym z ostatnich ośmiu meczów wyjazdowych pakował rywali przynajmniej jednego gola. Jedynymi rywalami, których nie ukuł na ich stadionach byli Hoffenheim oraz FC Koeln (nie było go w kadrze).

Polak strzelał dwukrotnie Arminii, a także Bayerowi Leverkusen. Z kolei Borussii Dortmund, Stuttgartowi, Unionowi Berlin, Borussii M’Gladbach i Augsburgowi zaaplikował po jednym trafieniu.