Nie tylko Robert Lewandowski. Kolejny zawodnik nie zagra z Holandią z powodu kontuzji

Robert Lewandowski nie jest jedynym zawodnikiem, który opuści mecz z Holandią z powodu kontuzji. Uraz wyklucza z gry w jutrzejszym meczu Pawła Dawidowicza. Media podały, kto ma go zastąpić w wyjściowym składzie.
Michał Probierz zdecydowanie nie ma szczęścia od samego początku czerwcowego zgrupowania. W trakcie dwóch meczów sparingowych z Ukrainą i Turcją wielu polskich piłkarzy nabawiło się mniejszych, bądź większych problemów zdrowotnych. Najpoważniejszej kontuzji nabawił się Arkadiusz Milik, który z tego powodu nie pojechał na Mistrzostwa Europy.

Kilku innych zawodników pojechało na EURO z drobnymi urazami. Jednym z takich zawodników jest Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji nabawił się kontuzji w meczu z Turcją, badania wykazały u niego naderwanie mięśnia dwugłowego uda. Po przeprowadzonych badaniach PZPN poinformował, że Lewy na pewno nie zagra w pierwszym meczu na EURO przeciwko Holandii.

Jak się jednak okazuje, nie tylko Robert Lewandowski opuści mecz z Holandią z powodu kontuzji. Kolejnym zawodnikiem zmagającym się z problemami zdrowotnymi jest Paweł Dawidowicz. Portal „meczyki.pl” informuje, iż 29-latek nie zdoła zregenerować się do czasu jutrzejszego meczu. Po odniesieniu urazu z meczu z Turcją Dawidowicz jeszcze ani razu nie trenował z drużyną. Wykonywał jedynie ćwiczenia indywidualne.
Jak czytamy na „meczyki.pl”, Paweł Dawidowicz na 99% nie zagra z Holandią. W przededniu naszego pierwszego meczu na EURO Dawidowicz wciąż nie jest w stanie trenować z resztą drużyny. Najprawdopodobniej w wyjściowym składzie zastąpi go Bartosz Salamon.

– Z tego, co słyszę, to niestety… Paweł Dawidowicz na 99% nie zagra z Holandią. Dziś nadal nie jest w stanie trenować, jest problem z nogą Pawła. Najpewniej Bartosz Salamon będzie centralnym obrońcą – przekazał Samuel Szczygielski.
Michał Budzich