Nicola Zalewski wśród najlepszych na EURO. Pod tym względem lepszy jest tylko Kylian Mbappe

W fazie grupowej Mistrzostw Europy Nicola Zalewski był jednym z najlepszych dryblerów. W tym aspekcie lepszy od Polaka był tylko Kylian Mbappe.
Mistrzostwa Europy 2024 dla polskich piłkarzy dobiegły końca. Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w turnieju na fazie grupowej. Polacy doznali dwóch porażek – z Austrią i z Holandią. Udało im się jednak zremisować z reprezentacją Francji.

Podczas EURO niespodzianki nie było i reprezentacja Polski odpadła już w fazie grupowej. Mimo braku większego sukcesu kilku zawodników pozostawiło po sobie dobre wrażenie. W takim kontekście można wymienić takich zawodników jak chociażby Łukasz Skorupski, Piotr Zieliński, czy Kacper Urbański.
W turniejowych statystykach mocno wyróżnił się z kolei Nicola Zalewski. Jak wyliczył portal „WhoScored.com”, Zalewski był jednym z najlepszych dryblerów w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Pod tym względem lepszy był tylko Kylian Mbappe. Polak zanotował 60% udanych prób dryblingu. Takim samym wynikiem może poszczycić się Jamal Musiala. Najlepszy w tym aspekcie był Kylian Mbappe ze wskaźnikiem na poziomie 64,3%.

Michał Budzich

Dodaj komentarz