Nici z dołączenia Kevina Grosskreutza do Wisły Kraków. Niemiec kończy karierę

Były reprezentant Niemiec za pomocą instagrama ogłosił zakończenie swojej piłkarskiej kariery. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku 32-latek był łączony Wisłą Kraków.

Były reprezentant Niemiec kończy karierę

Kevin Grosskreutz jest wychowankiem Borussii Dortmund, w której występował do 2015 roku. Właśnie wtedy przeniósł się do tureckiego Galatasaray, a kolejne lata były dla kariery Niemca coraz gorsze. W wieku 30 lat dołączył do 3-ligowego KFC Uerdingen, w którym występował do października 2020 roku. Przez ostatnie miesiące Niemiec milczał, by w niedzielę ogłosić zakończenie kariery.

Miał pomóc Wiśle Kraków

To we wspomnianej Borussii Dortmund dzierżył swoje największe piłkarskie sukcesy, a także dzielił szatnię z polskim trio: Lewandowski – Błaszczykowski – Piszczek. Znajomość nawiązana z Jakubem Błaszczykowskim mogła sprowadzić Niemca do Wisły Kraków, o czym pisało w grudniu wiele portali. Temat jednak ucichł, a w niedzielny wieczór 32-latek ogłosił koniec kariery.

– Nie rozmawiałem z Kevinem, ale znam temat z mediów. Skupiam się na pracy z piłkarzami, których mam do dyspozycji – mówił wówczas trener Wisły Kraków Peter Hyballa.

32-latek wystąpił w sześciu meczach dla reprezentacji Niemiec, z którą zdobył tytuł Mistrzów Świata w 2014 roku. W piłce klubowej najwięcej występów zaliczył rzecz jasna w BVB. W klubie z Dortmundu zagrał łącznie w 236 oficjalnych spotkaniach.

– Koniec kariery. Dziękuję za wszystko i za każdy moment. Jestem dumny, że mogłem to przeżyć z wami. Razem budowaliśmy historię. Żegnam się i do zobaczenia wkrótce – napisał Kevin na swoim instagramie.

źródło: instragram Kevina

Michał Budzich