Nadzieja niemieckiego futbolu starsza, niż myślano? Opublikowano akt urodzenia

Wraca temat prawdziwego wieku Youssoufy Moukoko. „Bild” opublikował prawdziwy akt urodzenia piłkarza Borussii Dortmund. Z dokumentów wynika, że ma on 22 lata, a nie 18, jak do tej pory uważano. 

Moukoko od lat posiada łatkę wielkiego talentu niemieckiego futbolu. Zawodnik urodzony w Kamerunie piął się po szczeblach młodzieżowych drużyn Borussii Dortmund. Obecnie gra w pierwszym zespole klubu z Zagłębia Ruhry.

Sfałszowane dokumenty?

Od lat pod znakiem zapytania stoi jednak także wiek, w jakim jest Moukoko. Napastnik rzekomo urodził się 20 listopada 2004 roku. „Bild” podważył wczoraj te informacje, przedstawiając akt urodzenia numer 4621/2000, wystawiony w Jaunde w Kamerunie. Nie da się go natomiast oficjalnie potwierdzić. Gdyby jednak było to możliwe, oznaczałoby to, że Moukoko jest starszy aż o cztery lata, niż do tej pory podawano.

Choć weryfikacja jest niemożliwa, to sam zawodnik zrobił sporo, aby dokumentacja nigdy nie wyszła na światło dzienne. Od kilku miesięcy znajdowała się ona w rękach dziennikarzy „Bunte”. Dopiero sąd we Frankfurcie zarządził o upublicznieniu aktu.

Sam Moukoko i Borussia powołują się na razie na osąd Urzędu Stanu Cywilnego w Hamburgu z 2016 roku. Wówczas oficjalnie potwierdzono, że piłkarz urodził się w 2004 roku. Nie wiadomo jednak, jak urzędnicy zweryfikowali tę informację.