Na Austrię jednak bez Roberta Lewandowskiego? Tak ustawiłby skład Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie składu reprezentacji Polski na mecz z Austrią. Według byłego prezesa PZPN na boisku nie zobaczymy Roberta Lewandowski, a przynajmniej nie od pierwszych minut. 
Już w najbliższy piątek reprezentacja Polski rozegra niebywale ważny mecz z Austrią, od którego zależy dalsza przyszłość kadry na Euro. W przypadku zwycięstwa ekipie Michała Probierza będzie zdecydowanie łatwiej zachować szanse na wyjście z grupy.

Bez Lewandowskiego?

W pierwszym meczu na Euro, z Holandią, w składzie „Biało-Czerwonych” zabrakło Roberta Lewandowskiego. Kapitan leczył kontuzję, której doznał podczas meczu towarzyskiego z Turcją, tuż przed startem turnieju. 35-latek ma być już wykurowany i według wszystkich znaków, Probierz będzie mógł posłać kapitana na murawę od pierwszych minut.

Zbigniew Boniek nie wierzy jednak w taki scenariusz. W swoim przewidywanym składzie na mecz z Austrią, były prezes nie umieścił napastnika Barcelony. Zamiast tego postawił na Karola Świderskiego i Adama Buksę.
– Jeśli chodzi o cofniętego napastnika – Świderski. Jeśli chodzi o wysuniętego – Buksa – ujawnił Roman Kołtoń, który rozmawiał z Bońkiem.