Mourinho ostro skrytykował swojego zawodnika. „On nie rozumie taktyki!”

Jose Mourinho puściły nerwy po wygranej z Empoli (2-0). Portugalczyk ostro skomentował grę Oli Solbakkena. 

Wczoraj AS Roma wygrała z Empoli 2-0 po dwóch błyskawicznych golach. Zwycięstwo nie zadowoliło jednak Jose Mourinho, który w pomeczowym wywiadzie dał upust swoim emocjom.

– Liga to maraton. Drużyny, które mogą sobie pozwolić na kontuzje, zakończą go w lepszym stylu. Dla nas każdy uraz czy spadek formy to duży problem – grzmiał Portugalczyk. 

– Moglibyśmy dokonać rzeczy wielkich, ale kiedy musimy grać co trzy dni, to wszystko staje się trudniejsze. Niektórzy kibice tego nie rozumieją, ale to normalne. Są trenerzy, którzy mogą automatycznie dokonać dwóch zmian w 60. minucie, a w 75. – następnych dwóch. Ja nie mogę tego zrobić. Muszę odmierzać każdą minutę – dodał.

„On nie rozumie taktyki!”

Mourinho bardzo ostro wypowiedział się również o Oli Solbakkenie. Zawodnik, który zimą został sprowadzony z Bodo/Glimt nie spełniał założeń taktycznych ustalonych przez szkoleniowca.

– Solbakken nie rozumie taktyki na takim poziomie jak inni piłkarze. Nie zna różnicy między 5-3-2 a 3-4-1-2, nie rozumie wysokiego pressingu. Musi nauczyć się z nami grać. Ma jakość, ale nie może po prostu wejść i kogoś zastąpić – stwierdził „The Special One”.