Mourinho odpowiedział Solksjaerowi. „Son ma szczęście, że jego ojciec jest lepszą osobą niż Ole”

Tottenham Hotspur uległ u siebie w starciu z Manchesterem United (1:3). Trener Czerwonych Diabłów po meczu wspomniał o zachowaniu Sona.

Komentarz Solskjaera

Goście jako pierwsi zdobyli bramkę. Edinson Cavani trafił do siatki w 33. minucie spotkania. Gola jednak nie uznano, ponieważ sędzia dopatrzył się faulu. Według arbitrów Scott McTominay uderzył Sona w twarz. Do tej sytuacji odniósł się Ole Gunnar Solskjaer, który twierdzi, że Koreańczyk przesadzał.

– Każdy używa rąk w trakcie biegu. Nie powinniśmy dawać się oszukiwać. Muszę powiedzieć, że gdyby mój syn leżał przez trzy minuty po takim uderzeniu i potrzebowałby dziesięciu kumpli, którzy pomagają mu wstać, to by nie dostał nic do jedzenia – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Czerwonych Diabłów.

Odpowiedź Mourinho

Takie słowa nie spodobały się Jose Mourinho, który odpowiedział dziennikarzowi, co sądzi na temat wypowiedzi Solskjaera.

– Kilka minut temu spotkałem się z Ole i powiedziałem mu, co o tym myślę. Jeśli ja stwierdziłbym tak o zawodniku A, B czy C z innego klubu, że „gdyby to był mój syn, to nie dałbym mu dziś obiadu” czy coś w tym stylu, to jaka byłaby reakcja? To jest bardzo, bardzo smutne, że mnie o to pytasz. To naprawdę smutne, że nie macie moralnej uczciwości, aby traktować mnie tak samo, jak traktujecie innych – twierdzi Portugalczyk.

– Sonny ma szczęście, że jego ojciec jest lepszą osobą niż Ole. Myślę, że jako ojciec zawsze muszę karmić swoje dzieci. Nie ma bowiem znaczenia, co robią. Jeśli musisz kraść, aby nakarmić swoje dzieci, kradniesz – dodał szkoleniowiec ekipy z północnego Londynu.

Spotkanie zakończyło się wygraną Manchesteru United. Czerwone Diabły zajmują drugie miejsce w Premier League, zaś Koguty plasują się na siódmej pozycji.

Źródło: Sport.pl