Mógł zostać najmłodszym strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów. Radość przerwał VAR [WIDEO]

Francesco Camarda już cieszył się ze zdobycia premierowej bramki w Lidze Mistrzów. Niestety, po chwili jego radość przerwał VAR, który anulował bramkę 16-latka.

W tym tygodniu dla kibiców przygotowano mecze 3. kolejki Ligi Mistrzów. Jednym z dwóch meczów otwierających trzecią serię gier było starcie AC Milan z Club Brugge. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie zakończyło się wygraną Rossoneri 3:1.

W końcówce meczu na boisku w barwach AC Milan pojawił się Francesco Camarda. 16-latek został tym samym najmłodszym włoskim piłkarzem, który zagrał w Lidze Mistrzów. Jednocześnie został także najmłodszym debiutantem w barwach AC MIlan w tych rozgrywkach. Ogółem tylko 6 młodszych od Camardy zawodników debiutowało w Lidze Mistrzów.

W 87. minucie gry Camarda zdołał nawet wpakować piłkę do bramki rywala. Na San Siro zapanowała euforia. Z radości 16-latek ściągnął nawet koszulkę i pobiegł cieszyć się wraz ze swoimi kolegami. Cieszyli się także kibice. Niestety, po kilku chwilach radość została przerwana przez sędziego. VAR anulował bramkę ze względu na spalonego.

Gdyby nie VAR, to Francesco Camarda stałby się najmłodszy strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów (16 lat, 226 dni). A tak rekord ten wciąż pozostaje w rękach Ansu Fatiego. Hiszpan dokonał tego mając 17 lat i 39 dni.