Moder bliski otrzymania szansy od De Zerbiego. „Wierzę w niego”

Wiele wskazuje na to, że Jakub Moder może niedługo otrzymać sporą szansę od trenera Brighton & Hove Albion. Roberto De Zerbi musi zastąpić Billy’ego Gilmoura po tym, jak wykluczono go z powodu czerwonej kartki na trzy spotkania.

 

Moder jedną z opcji

Jakub Moder w listopadzie wrócił do gry w składzie Brighton po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Wszystkie jego występy były jednak wyłącznie z ławki rezerwowych. Teraz może się to zmienić.

 

Billy Gilmour otrzymał czerwoną kartkę w minionej kolejce Premier League przeciwko Evertonowi. Według Roberto De Zerbiego Polak jest jedną z opcji do zastąpienia wspomnianego pomocnika.

 

– Straciliśmy też Jacka Hinshelwooda, który mógłby grać w środku pola. W tych okolicznościach wystąpi jeden z dwóch zawodników – Jakub Moder lub Carlos Baleba. Jestem szczęśliwy, bo oni potrzebują gry – powiedział.

– Gilmour ma wyjątkową jakość. Myślę, że Baleba też ją ma, ale jest bardzo młody i nowy w Brighton. Wierzę w niego i w to, że w przyszłości może stać się jednym z najlepszych graczy w Premier League. Wierzę też w Modera. On gra bardziej w stylu Pascala Grossa, ale nie podjąłem jeszcze decyzji – dodał włoski szkoleniowiec Mew.

 

Źródło: The Athletic, Meczyki.pl

fot. Brighton & Hove Albion