Mocny wpis Zbigniewa Bońka po odebraniu pucharu Groclinowi. „Trzeba mieć zrytą głowę…”

Zbigniew Boniek odniósł się do komentarzy dotyczących odebrania tytułu Groclinowi Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Klub wywalczył Puchar Polski w 2005 roku.

– Trzeba mieć zrytą głowę, aby mówić, że odebranie komuś Pucharu Polski to jakiś sukces – napisał na Twitterze Prezes PZPN.

W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście wydał wyrok w sprawie korupcji. Chodziło o spotkanie pomiędzy Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, a Zagłębiem Lubin. Mecz wygrali wówczas Wielkopolanie, którzy pokonali lubinian 2:0. W lipcu tego 2020 roku wyrok w tej sprawie zapadł także w Wydziale Odwoławczym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Wtedy skazano byłego menedżera klubu, Władysława K. na 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i 3,5 tys. grzywny. W związku z tym PZPN podczas środowego posiedzenia zdecydował się odebrać Groclinowi Puchar Polski, którego zdobył w sezonie 2004/2005.

Jak informuje PZPN, przy podejmowaniu decyzji kierowano się „realizacją uprawnienia statutowego PZPN do podejmowania działań zmierzających do zapewnienia realizacji reguł fair play oraz uczciwej rywalizacji sportowej”. Wyroki sądu potwierdziły że w finale Pucharu Polski w sezonie 2004/2005 doszło oszustwa sportowego.