Mocne wypowiedzi Cristiano Ronaldo. „Nie wrócę do europejskiego futbolu. Stracił wiele na jakości”

Cristiano Ronaldo udzielił kilku mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Stwierdził, że europejski futbol ostatnio stracił dużo na jakości. Dodał, że wkrótce liga saudyjska wyprzedzi ligę turecką i holenderską.

Pierwszym dużym transferem do Saudi Pro League był Cristiano Ronaldo. Zimą Portugalczyk przeniósł się do Al Nassr. Latem rozpoczęła się cała lawina kolejnych transferów przychodzących. Saudyjskie kluby zakontraktowały m.in. Karima Benzemę, N’Golo Kante, Marcelo Brozovicia, czy Rubena Nevesa.

Cristiano Ronaldo postanowił udzielić kilku naprawdę odważnych wypowiedzi odnośnie saudyjskiego futbolu. Portugalczyk stwierdził, że swoim ruchem otworzył drogę innym piłkarzom.

– Krytykowali mnie za przyjście do ligi saudyjskiej, ale co się teraz dzieje? […] Otworzyłem drogę, a teraz wszyscy gracze tu przyjeżdżają – stwierdził Cristiano Ronaldo.

– Moja decyzja o przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej była w 100% kluczowa dla sprowadzenia nowych zawodników z topu. To jest fakt – dodał.

– W ciągu roku jeszcze więcej topowych graczy trafi do Arabii Saudyjskiej – uzupełnił Portugalczyk.

Nie zobaczymy już Cristiano Ronaldo w europejskiej piłce, o czym powiedział sam zainteresowany. Stwierdził, że w tej kwestii drzwi są całkowicie zamknięte. Podkreślił jednak, że europejski futbol dużo stracił ostatnio na jakości. Dodał, że wkrótce liga saudyjska będzie lepsza niż holenderska, czy turecka. Dodał, że już teraz Saudi Pro League jest lepsze od MLS.

– Nie wrócę do europejskiego futbolu, drzwi są całkowicie zamknięte. […] Mam 38 lat, również europejski futbol stracił wiele na jakości – stwierdził CR7.

– W ciągu roku liga saudyjska wyprzedzi ligę turecką i holenderską – powiedział.

– Liga saudyjska jest lepsza niż MLS – ocenił Portugalczyk.


źródło: Fabrizio Romano

Michał Budzich