Mocne słowa pod adresem Jana Bednarka. „Zatrzymał się w rozwoju”

Jan Bednarek nie ma za sobą najlepszych meczów w reprezentacji Polski. Mocną opinie na temat zawodnika Southampton wygłosił Jan Ziober. 

Większość kibiców oczekiwała, że Bednarek stanie się nowym liderem defensywy pod nieobecność Kamila Glika. 26-latek nie zdołał jednak wejść w buty doświadczonego stopera i zanotował fatalny występ przeciwko reprezentacji Czech. Nieco lepiej wyglądało to w meczu z Albanią, choć w duecie z Bartoszem Salamonem, to ten drugi grał uważniej.

„Zatrzymał się w rozwoju”

Rozczarowany rozwojem Bednarkiem jest Jan Ziober. Były reprezentant Polski nie szczędził gorzkich słów pod adresem gracza Southampton.

– Umówmy się: on w tym wieku powinien się już bawić piłką. Czyli z racji bogatego doświadczenia doskonale wiedzieć, jak się ustawiać, jak dyrygować kolegami, jak im podpowiadać. A on w reprezentacji wciąż jest piłkarzem niemym – stwierdził Ziober dla „Przeglądu Sportowego Onet”.

– Kiedy wchodził do kadry, bardzo chwaliłem tego chłopaka, bo myślałem, że będzie zawodnikiem w stylu Gorgonia. Pomyliłem się. Bednarek zatrzymał się w rozwoju – podsumował.