Mino Raiola o formacie plebiscytu Złotej Piłki. „Zlatan zawsze zrzędził, że nie dostał tej nagrody. Lewandowski powinien wygrać”

Mino Raiola udzielił wywiadu portalowi sport1.de. Włoski menadżer piłkarski przedstawił swoje zdanie na temat plebiscytu Złotej Piłki Fance Football. Kontrowersyjny agent uważa, że format typowania zwycięzcy jest nieodpowiedni.

– Nie mogę brać tego na poważnie. Zlatan zawsze zrzędził, że nie dostał tej nagrody. Moim zdaniem w tym roku powinien wygrać Lewandowski. W demokracji nie zawsze zwycięża jakość. Przy takich wyborach odgrywają rolę emocje i uczucia. Kto kogoś lubi, a kogo nie. Czasami myślę, że trzeba sobie to odpuścić, ale ludzie to kochają. Tak samo jest z Oskarami – ocenił Mino Raiola.

Włoch w 2020 roku został nazwany najlepszym agentem na świecie, otrzymując nagrodę od dziennika Tuttosport. Menadżer przyznał jednak, że nie obchodzą go takie nagrody.

– Nie sądzę, żeby ktokolwiek poza moimi zawodnikami mógł ocenić, czy naprawdę jestem najlepszy – skwitował na łamach sport1.de

Źródło: Sport1.de, Meczyki.pl