Arsenal rozbił we wtorek Real Madryt aż 3-0 w meczu Ligi Mistrzów. Całe spotkanie rozegrał Jakub Kiwior. Polak zebrał masę pochwał, w tym także od Mikela Artety.
We wtorek rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. W jednym z nich Arsenal rozbił Real Madryt aż 3-0. „Kanonierzy” mają tym samym solidną zaliczkę przed rewanżem na Bernabeu.
„To nie przypadek”
Całe spotkanie przeciwko „Królewskim” rozegrał Jakub Kiwior. Polak wskoczył ostatnio do składu Arsenalu, w obliczu kontuzji Gabriela. Wcześniej Mikel Arteta zapierał się, że nie chce puścić defensora na wypożyczenie, bo będzie mu potrzebny.
I faktycznie, udowodnił to. Hiszpan najpierw zaufał Kiwiorowi w meczach z Fulham i Evertonem, a teraz posłał go na bój przeciwko „Królewskim”. Po ostatnim gwizdku nie szczędził mu komplementów.
– Straciliśmy prawdopodobnie naszego najlepszego obrońcę na cztery miesiące. A Jakub Kiwior wszedł i pokazał, co potrafi. To nie przypadek – powiedział Arteta.
🔴⚪️ Mikel Arteta: “We lost maybe our best defender for four months, then Jakub Kiwior comes in and delivers the performances he’s delivering…”.
“It’s not a coincidence”. pic.twitter.com/YdWLtR2Pc4— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) April 9, 2025