Mierzejewski w końcu zasłużył na powołanie do reprezentacji? Niesamowita bramka Polaka [WIDEO]

Adrian Mierzejewski znów dał o sobie znać! Polak popisał się niesamowitym rajdem, zwieńczonym bramką. Jego zespół odniósł zwycięstwo 2-1.

Na samym początku chcielibyśmy sprostować tytuł tekstu. Nie należymy do grupy „internetowych selekcjonerów”, którzy po jednej udanej akcji danego zawodnika robią z niego gwiazdę. Ale takimi akcjami jak ta Adrian Mierzejewski zwraca na siebie uwagę wielu polskich kibiców. Mimo wszystko nadal uważamy, że 33-latek powinien dostać okazję na pokazanie się w kadrze. Ostatni raz z orzełkiem na piersi zagrał w 2013 roku, a od tamtego czasu regularnie grał w swoich klubach, w których notował przyzwoite liczby. Nawet jeśli były to ligi nam nieznane, a często po prostu egzotyczne, to na szansę na pokazanie się, chociażby na treningu kadry, Adrian zdecydowanie zasłużył.

Na co dzień większość z nas nie śledzi ligi chińskiej, a jedynie ogranicza się do śledzenia wyników drużyn Polaków. Dziś ponownie przypomniał o sobie 33-letni Adrian Mierzejewski, który zdobył fenomenalną bramkę po samotnym rajdzie przez niemal pół boiska. Zobaczcie sami:

Dla byłego piłkarza m.in. Polonii Warszawa była to pierwsza bramka w obecnym sezonie ligi chińskiej. Dzięki temu po 7 meczach ma już na swoim koncie 3 asysty i jedną bramkę.

Chongqing Lifan (zespół Mierzejewskiego) po 9 kolejkach znajduje się na 6. miejscu na 8 drużyn w grupie „B” ligi chińskiej. Awans do fazy Play-Off uzyskają 4 drużyny z każdej grupy. Do miejsca premiowanego awansem do kolejnej fazy klub Polaka traci obecnie 5 punktów.

Michał Budzich