Michniewicz krytykuje swojego piłkarza! „Nie wybaczam błędów taktycznych”

Joel Valencia nie zaliczył w niedzielę najlepszego występu przeciwko Lechowi Poznań. Szkoleniowiec Legii Warszawa, Czesław Michniewicz publicznie skrytykował postawę Ekwadorczyka.

Trener mistrzów Polski udzielił po hitowym spotkaniu Ekstraklasy wywiadu w telewizji Canal +. Były selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 skomentował w programie Liga + Extra występ Joela Valencii.

Valencia nie zagrał dziś dobrego meczu. Od każdego piłkarza – niezależnie jaki jest jego status w drużynie – wymagam, żeby wykonywał określone zadania na boisku. Zawsze wybaczę błędy techniczne, jeśli ktoś np. nie trafi w piłkę albo trafi w nią tak, jak w meczu z Lechem trafił Juranović, czyli kopnie ją do własnej bramki.

To się zdarza. Ale nie może zdarzać się to, co zrobił Valencia. Nie wybaczam błędów taktycznych, które wynikają z tego, że ktoś nie zrobi czegoś, czego od niego oczekuje drużyna. Dlatego na pewno w tygodniu czeka nas męska rozmowa, bo nie akceptuję takich sytuacji.

Podczas spotkania można było usłyszeć również niezadowolenie Artura Boruca z postawy Ekwadorczyka. Doświadczony bramkarz Legii krzyknął w pewnym momencie „kur*a mać”, by skomentować bierne poczynania Valencii w defensywie po stracie piłki.

Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań 2:1 po bramce w końcówce. Mistrzowie Polski zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.