Szkocki klub zainteresowany Michniewiczem. „Chętnie skorzystaliby z trenera z takim doświadczeniem i bogatym CV”

Czesław Michniewicz już wkrótce może wrócić do pracy w roli trenera. Byłym selekcjonerem reprezentacji Polski zainteresowany jest klub ze Szkocji.

Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz zakończył pracę w reprezentacji Polski. 52-letni trener prowadził Biało-Czerwonych we wszystkich meczach minionego roku. Łącznie było to 13 meczów, w których Michniewicz uzyskał średnią punktów na mecz 1,38. Na Mistrzostwach Świata w Katarze dowodzona przez niego reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału.

Po zakończeniu pracy w reprezentacji Polski nie wiadomo było, jak długą przerwę zrobi sobie Czesław Michniewicz. Jak się okazuje, może ona nie być zbyt długa. Zagraniczne media informują o zainteresowaniu jego osobą ze strony szkockiego Aberdeen.

Pod koniec stycznia włodarze Aberdeen zdecydowali się zwolnić dotychczasowego trenera, Jima Goodwina. Obecnie tymczasowym trenerem jest Barry Robson. Mimo to szkocki klub poszukuje trenera na stałe. Jednym z kandydatów jest właśnie Czesław Michniewicz. Jeden ze szkockich dziennikarzy w rozmowie z portalem „sport.pl” przyznał, że były selekcjoner reprezentacji Polski jest zainteresowany tą posadą.

– Wygląda na to, że sam Michniewicz jest zainteresowany pracą w Aberdeen. Ze strony klubu słyszę, że jest na ich radarze i jestem pewien, że chętnie skorzystaliby z trenera z takim doświadczeniem i bogatym CV – mówi jeden ze szkockich dziennikarzy w rozmowie z „sport.pl”.

– Myślę jednak, że będzie wielu innych kandydatów i wygląda na to, że klub może poświęcić trochę czasu, zanim zdecyduje się na ostateczny wybór – dodaje.

– Ogólnie rzecz biorąc, szkocki futbol byłby bardzo podekscytowany przyjęciem trenera, który dopiero co pracował na mistrzostwach świata, a wcześniej zdobywał tytuły w swojej ojczyźnie. To byłaby wielka rzecz – podkreśla.


źródło: sport.pl

Michał Budzich