Michał Probierz wybrał nowego kapitana. Wiadomo, kto zastąpi Roberta Lewandowskiego

Michał Probierz nie zamierza kombinować i zmieniać hierarchii w reprezentacji Polski. Według portalu meczyki.pl wiadomo już, kto zastąpi Roberta Lewandowskiego w roli kapitana na najbliższym zgrupowaniu. Zadecydowała liczba występów. 
Robert Lewandowski od 2014 roku nieprzerwanie dzierży opaskę kapitańską w reprezentacji Polski. Piłkarza FC Barcelony zabraknie jednak na październikowym zgrupowaniu „Biało-Czerwonych” ze względu na kontuzję. Oznacza to, że Michał Probierz musi wybrać zastępczego kapitana na mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią.
Co zadecydowało?

Według portalu meczyki.pl selekcjonera zdecydował, że opaskę w najbliższych spotkaniach założy Piotr Zieliński. Wybór pomocnika nie jest przypadkowy. Probierz miał się kierować liczbą występów zawodników w kadrze. Na koncie ma ich 84 i, choć więcej ma Kamil Grosicki (90), to skrzydłowy Pogoni Szczecin jest szykowany do roli rezerwowego.
– Na kolejnych miejscach pod względem liczby gier w kadrze są Wojciech Szczęsny (76), Arkadiusz Milik (70) i Bartosz Bereszyński (54). W naturalny sposób są zatem kandydatami do przejęcia roli kapitana, gdyby Zieliński musiał zejść z boiska – czytamy na portalu meczyki.pl w tekście Tomasza Włodarczyka. 

Jeśli przewidywania dziennikarza się sprawdzą, to Zieliński zadebiutuje w roli kapitana „Biało-Czerwonych”. W Napoli natomiast zdarzało mu się już grywać z opaską. W minionym sezonie, zakończonym mistrzostwem Serie A, pomocnik zaliczył dwa takie występy.