Michał Probierz uderzył w Marka Papszuna. Ostre słowa selekcjonera: „Na pewne rzeczy nie pozwolę”

Michał Probierz był niedawno gościem Krzysztofa Stanowskiego na Kanale Zero. Trener zahaczył o niedawne poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski i uderzył w Marka Papszuna. 
We wrześniu minionego roku Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski. Szkoleniowiec wygrał rywalizację z Markiem Papszunem, który nie znalazł takiego uznania w oczach Cezarego Kuleszy. Werdykt w tej sprawie miał być jednak znany na długo, przed zakończeniem „wyborów”. Taką wersję przedstawiał przynajmniej były trener Rakowa Częstochowa.
– To nie była rywalizacja. Brałem udział w czymś, co de facto nie istniało, dlatego nie czuję się przegrany. Prezes podjął decyzję już przed spotkaniem ze mną, że selekcjonerem zostanie Michał Probierz, absolutnie takie było jego prawo – mówił w rozmowie z „Piłką Nożną”.

„Nie pozwolę”

Na słowa Papszuna postanowił zareagować Probierz. Selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie na Kanale Zero odniósł się do głośnej wypowiedzi swojego byłego kontrkandydata.
– Nawiązując do wywiadu Marka Papszuna, który ostatnio mówił, że był dogadany i to było wszystko sfingowane. W wielu klubach, w których pracowałem czy kandydowałem jako trener, też byłem bliski podpisania umowy. Ostatecznie wybrali kogoś innego, ale do dziś z nimi rozmawiam. Mają prawo wybrać kogoś innego. To normalna kolej rzeczy. Jeszcze raz mówię, nawet nie wiedziałem, że będę trenerem. Byłbym dalej trenerem U-21, a Papszun byłby selekcjonerem, to pomagałbym mu za wszelką cenę – stwierdził Probierz. 

Szkoleniowiec po chwili postanowił jednak udzielić nieco odważniejszej wypowiedzi. Uderzył wręcz w Papszuna, zarzucając mu granie swoim nazwiskiem.
– Na pewne rzeczy sobie nie pozwolę. Nie pozwolę, by grano moim nazwiskiem. I Markowi życzę powodzenia, niech robi karierę, ale nie moim kosztem (…). Ja się z nim spotykam, gratuluję mu i niech tak zostanie. Niech idzie swoją drogą, a nie ocenia z boku, jak to jest i jak to wybiera prezes. Sam mówił Marek, że rozmawiał z Łotwą. To co, tam też mieli poukładane wybory i go nie wybrali? – pytał z przekąsem. 
Już za kilka tygodni Michał Probierz poprowadzi reprezentację Polski w meczu barażowym o wyjazd na Euro 2024. Jeśli uda się przejść Estonię, to „Biało-Czerwoni” zagrają w finale z Walią lub Finlandią. Papszun z kolei nadal pozostaje bez nowego klubu.