Michał Probierz szykuje niespodziankę. Na EURO może pojechać absolutny debiutant

Michał Probierz może zaskoczyć kibiców powołaniami na nadchodzące Mistrzostwa Europy. Według portalu „WP Sportowe Fakty” w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski znalazł się piłkarz z Ekstraklasy, który nie zadebiutował jeszcze w drużynie narodowej.

Sezon klubowy zbliża się do końca. W czerwcu europejskie reprezentacje, w tym Polska, rozpoczną się przygotowania do EURO 2024. Turniej w Niemczech zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca. Grupowymi rywalami Polaków będą Austriacy, Francuzi i Holendrzy. Tuż przed EURO reprezentacja Polski rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie – z Ukrainą i z Turcją.

Pierwsze reprezentacje ogłosiły już powołania na EURO 2024. Zrobiły to m.in. Francja oraz Niemcy. Michał Probierz nie spieszy się zbytnio z ogłoszeniem ostatecznych powołań. Selekcjoner ma przedstawić szeroką kadrę na EURO w środę, 29 maja. Oficjalne zgłoszenie kadry do UEFA ma nastąpić 7 czerwca.

W kadrze na EURO znajdzie się w sumie 26 piłkarzy. Co do większości zawodników nie powinno być większych zaskoczeń. Kilkoma nazwiskami trener Probierz może jednak z pewnością zaskoczyć.
Jednym z potencjalnych zadziwiających kandydatów ma być rzekomo Kacper Chodyna, informuje portal „WP Sportowe Fakty”. Piłkarz Zagłębia miałby otrzymać powołanie na zbliżające się zgrupowanie i otrzymać szansę w meczach towarzyskich. Przypomnijmy, że ostateczna kadra na EURO 2024 ma zostać zgłoszona 7 czerwca do godziny 23:59, tego samego dnia gramy pierwszy sparing z Ukrainą. To właśnie mecz z Ukrainą mógłby być w przypadku Chodyny determinujący o powołaniu na EURO.

Kacper Chodyna może zostać absolutnym debiutantem w reprezentacji Polski. W seniorskiej drużynie narodowej nie zdołał jeszcze zadebiutować. Co więcej, nie pojawił się jeszcze na żadnym zgrupowaniu.
Obecny sezon jest całkiem udany dla Kacpra Chodyny. W Ekstraklasie rozegrał 31 meczów. Zdobył w nich 7 bramek i zanotował 9 asyst.


źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich

Dodaj komentarz