Michał Probierz przemówił po porażce z Austrią. Wskazał, co zawiodło i wyznał, co dalej! [WIDEO]

Michał Probierz zabrał głos po porażce z Austrią. Selekcjoner reprezentacji Polski odbył krótką rozmowę z Mają Strzelczyk na antenie TVP Sport. Wskazał, co zawiodło w zakończonej niedawno rywalizacji. 
„Biało-Czerwoni” przegrali drugi mecz na Euro 2024. Po porażce z Holandią (1-2), ekipę Michała Probierza pokonała Austria (1-3) i niemal całkowicie pozbawiła nas nadziei na wyjście z grupy. Spotkanie od początku nie układało się po myśli Polaków. Gola straciliśmy już w 9. minucie. Choć szybko udało się odpowiedzieć trafieniem Krzysztofa Piątka, to w drugiej połowie do siatki trafiali już tylko Austriacy.

„Fatalny początek”

Według Michała Probierza to właśnie początek meczu miał spore znaczenie dla jego dalszego przebiegu. Selekcjoner wprost przyznał, że jego drużyna źle rozpoczęła spotkanie i traciła zbyt wiele piłek. Mimo późniejszego uspokojenia tempa, wciąż brakowało dokładności.

– Fatalnie weszliśmy w mecz. Straciliśmy zbyt dużo piłek. Później uspokoiliśmy te spotkanie i mieliśmy swoje sytuacje. Wydawało się, że ten mecz możemy mieć pod kontrolą, ale mieliśmy za dużo strat własnych – ocenił Michał Probierz. 
Mimo przegranej selekcjoner przyznaje, że nie żałuje swoich decyzji. Chciał, aby jego drużyna grała agresywnie, wysoko i ofensywnie, i to mu się udało. Nie zamierza schodzić z obranej ścieżki i chciałby kontynuować projekt w tym stylu.

– Nie żałuję tego, że graliśmy agresywnie, że szliśmy do pressingu. Tak będziemy dalej robić, bo to jest jakaś podwalina pod to, co jest dalej. To EURO pokazuje, że możemy to robić i trzeba jeszcze udoskonalić to. Oby paru zawodników jeszcze zrobiło postęp i wtedy możemy tak grać – podkreślił.