Michał Karbownik zanotował asystę w meczu rezerw Brighton. Ładna akcja Polaka [WIDEO]

Michał Karbownik zanotował asystę w przegranym spotkaniu z rezerwami Manchesteru City. Polak spędził na murawie cały mecz, a gol po jego podaniu był jedynym trafieniem „Mew”. „Obywatele” U23 wygrali spotkanie 3-1.

Rezerwy Manchesteru City poradziły sobie z gospodarzami bez większych problemów. Już w 16. minucie na prowadzenie wyprowadził gości Nmecha. W 29. minucie gola na wagę remisu strzelił Cashman, właśnie po asyście Karbownika.

Do przerwy na tablicy wyników widniał zatem rezultat 1-1, jednak krótko po zmianie stron doszło do zmiany. W 50. minucie Delap strzelił bramkę i wyprowadził rezerwy Manchesteru na prowadzenie. W ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie gry dołożył jeszcze jedno trafienie i ustalił wynik starcia.

Asysta Karbownika

W 29. minucie Michał Karbownik dostał świetne podanie od Caicedo. Ekwadorczyk posłał piłkę idealnie w wolną strefę. Polak przyjął futbolówkę, podprowadził ją pod pole karne, gdzie wdał się w lekki drybling z obrońcą. Udało mu się zwieść rywala, po czym oddał piłkę do Danny’ego Cashmana. 20-latek długo się nie zastanawiał i uderzył na bramkę rywali.

W składzie na mecz zabrakło niestety Jakuba Modera. Drugi z polskiego duetu nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Brighton.