Media: Ważny przetarg wygrany przez TVP! Publiczny nadawca pokonał Polsat

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie informuje, że Telewizja Polska wygrała przetarg na wyłączną transmisję rozgrywek Pucharu Polski. Umowa ma obowiązywać na kolejne trzy lata. Jeśli podane wieści się potwierdzą, to Polsat straci prawa do PP po raz pierwszy od 2014 roku. 

Na antenie publicznego nadawcy w ostatnich sezonach kibice mogli oglądać jeden mecz każdej kolejki Ekstraklasy. Na taki układ zgodziło się „Canal+”, które podpisało z „TVP” umowę na sublicencję. Wygasła ona jednak wraz z końcem ubiegłego sezonu, a negocjacje odnośnie jej odnowienia stanęły w miejscu.

Duża transakcja

Co ciekawe nie oznacza to jednak, że „TVP” nic nie robi na rynku. Wręcz przeciwnie. Według portalu Wirtualnemedia.pl publiczny nadawca wygrał przetarg na transmitowanie Fortuna Pucharu Polski w ciągu kolejnych trzech sezonów. Oznaczałoby to, że w otwartej telewizji zobaczymy mecze pucharowe 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Informacje nie zostały jeszcze jednak oficjalnie potwierdzone.

Wspomniany portal dodaje, że „TVP” zbliża się również do przejęcia praw do innych rozgrywek. Mowa tu o: Fortuna 1. Lidze, II lidze, Ekstralidze kobiet oraz ligi U-19.

Zmiany wejdą w życie dopiero od przyszłego sezonu. Plan transmisji bieżących rozgrywek pozostaje na razie bez zmian i obecne rozgrywki Pucharu Polski obejrzymy jeszcze na Polsacie.