Media surowo oceniły występ Lewandowskiego. „Show, na którym był prawie niezauważalny”

FC Barcelona przegrała w niedzielnym El Clasico z Realem Madryt (2:3). Hiszpańskie media zauważyły przeciętny występ całego zespołu z Katalonii. Oberwało się również Robertowi Lewandowskiemu.

Koniec walki o tytuł?

FC Barcelona w niedzielnym meczu dwukrotnie prowadziła z Realem Madryt. Ostatecznie to jednak Królewscy wygrali to spotkanie. Dla podopiecznych Xaviego to pierwsza ligowa porażka od styczniowego meczu z Villarrealem.

Wiele wskazuje więc na to, że to Real Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii. Szanse Barcy na triumf są już tylko matematyczne. Wspomniane El Clasico mogło być punktem zwrotnym w wyścigu o tytuł. Tak się jednak nie stało. Barcelonie nie pomógł również Lewandowski, co zauważyły lokalne media.

Oceny mediów

MARCA: Nie było mu łatwo, gdy przeciwko niemu grał Rudiger. W 25. minucie był bliski strzelenia gola głową, ale poza tą sytuacją nie wypracował sobie wiele innych. Show, na którym był prawie niezauważalny.

Mundo Deportivo: Najmniej intensywny z napastników Barcelony. Symptomatyczne, że Xavi zdjął go z boiska, gdy mecz nie był rozstrzygnięty.

Sport: Miał dwie szanse w pierwszych minutach. Jedną zatrzymaną przez Kroosa i strzał głową, który minął bramkę. Później go brakowało.

Kapitan reprezentacji Polski otrzymał jedne z najniższych not w całym zespole gości. Xavi Hernandez zdjął napastnika w 64. minucie meczu. Jego miejsce na placu gry zajął Ferran Torres, który tak jak Polak nie trafił do siatki w tym spotkaniu.

Źródło: Weszło, MARCA, Sport, Mundo Deportivo