Mbappe przeszedł do historii Ligi Mistrzów! Niesamowita statystyka Francuza

Dzięki bramce w środowym meczu Champions League z FC Barceloną Kylian Mbappe pobił kolejny rekord. Piłkarz PSG został najmłodszym piłkarzem, który zdobył 25 bramek w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie.

FC Barcelona odpada z Ligi Mistrzów

Kibice, którzy wybrali w środowy wieczór mecz pomiędzy PSG a FC Barceloną, nie powinni narzekać na nudę. Dużo działo się zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy piłkarze z Katalonii ruszyli do odrabiania strat i raz po raz nękali obronę rywali. Koniec końców pojedynek zakończył się remisem 1:1, w związku z czym awans do kolejnej fazy uzyskał zespół z Paryża.

Mbappe lepszy od Messiego

Autorami trafień w środowym spotkaniu zostali Kylian Mbappe oraz Leo Messi. Dzięki bramce z rzutu karnego w 30. minucie meczu Piłkarz PSG stał się najmłodszym piłkarzem, który zdobył 25 goli w Lidze Mistrzów. Dokonał tego w wieku 22 lat i 80 dni. Francuz pobił dotychczasowy rekord Leo Messiego, który dokonał tego, mając 22 lata i 286 dni.

ZOBACZ: Fenomenalna bramka Leo Messiego [WIDEO]

Czy ktoś to pobije?

Rekord ten może pobić Erling Haaland, który już ma na swoim koncie 20 bramek. Norweg skończy 21 lat 21 lipca tego roku. Niewykluczone, że do bariery 25 goli dobije jeszcze w tym sezonie, co dałoby mu wyraźne prowadzenie w tym zestawieniu. Dużo jednak będzie zależeć od tego, na kogo Borussia trafi w 1/4 finału LM.