Mbappe nie będzie mógł grać w zaprezentowanej masce. Zabraniają tego przepisy UEFA

Kylian Mbappe robi wszystko, aby zagrać w nadchodzącym meczu z Holandią. Mimo kontuzji zawodnik ma wystąpić w specjalnej masce. Jednak zgodnie z przepisami UEFA, nie może użyć tej, w której trenował w czwartek.

 

Co z Mbappe?

Do kontuzji nosa doszło w poniedziałkowym meczu z Austrią, gdy Mbappe walczył o górną piłkę z Kevinem Danso. Uraz spowodował krwawienie, a Mbappe musiał opuścić boisko przed zakończeniem meczu. Francuskie media spekulowały, że Mbappe może nie zagrać w fazie grupowej.

 

Okazało się jednak, że piłkarz zrobił wszystko, zagrać z Holandią. Pomimo złamanego nosa, uczestniczył w czwartkowym treningu. Nosił na nim specjalną maskę w barwach flagi Francji z inicjałami KM.

Trener reprezentacji Francji, Didier Deschamps, przed spotkaniem z Oranje powiedział, że sztab zrobi wszystko, aby piłkarz Realu Madryt mógł zagrać w drugiej kolejce fazy grupowej EURO 2024. UEFA pozwala na grę w masce, jednak nie w takiej, z jaką trenował w czwartek.

Zgodnie z artykułem 42. Regulaminu sprzętu UEFA: „Sprzęt medyczny noszony na boisku musi być jednego koloru i nie może pozwalać na identyfikację drużyny lub producenta”. Francuzi są gotowi na różne scenariusze. Według informacji „RMC Sport” Mbappe ma do dyspozycji kilka masek, które spełniają wymogi UEFA.

Źródło: RMC Sport, L’Equipe