Marek Papszun nie zostanie selekcjonerem! Jego kandydatura miała wyłącznie uspokoić opinię publiczną

Według doniesień mediów nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Michał Probierz. Żal do PZPN-u ma Marek Papszun. Jak pisze „Przegląd Sportowy”, były trener Rakowa został wykorzystany w grze mającej na celu uspokojenie opinii publicznej.
W ubiegłym tygodniu z reprezentacją Polski pożegnał się jej dotychczasowy selekcjoner Fernando Santos. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, natychmiast przystąpił do poszukiwań nowego selekcjonera. Bazując na medialnych doniesieniach głównymi faworytami w walce o tę posadę byli Marek Papszun i Michał Probierz.
Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy już w środę. O godzinie 12:00 tego dnia odbędzie się uroczysta konferencja prasowa, na której zostanie zaprezentowany nowy trener drużyny narodowej. Dzisiejszego wieczoru portal „Weszło” przekazał, że nowym selekcjonerem ma zostać Michał Probierz.

Doniesienia portalu „Weszło” potwierdził również „Przegląd Sportowy”. Jak czytamy, powierzenie reprezentacji Probierzowi było pewne niemal od samego początku. Rozmowy i negocjacje Kuleszy z Papszunem miały mieć charakter wyłączenie kurtuazyjny.

„Przegląd Sportowy” pisze, że Marek Papszun miał zostać wykorzystany w grze, której celem było uspokojenie opinii publicznej. Sam zainteresowany ma mieć z tego powodu żal do władz PZPN-u.


źródło: Weszło, Przegląd Sportowy

Michał Budzich