Maradona będzie patronem jednego z wrocławskich stadionów? „To wzór do naśladowania”. Kontrowersyjny pomysł radnych

Na nietypowy pomysł wpadli wrocławscy politycy. Radni Sojuszu dla Wrocławia chcą uhonorować Diego Maradonę nazywając jego imieniem jeden z miejskich stadionów.

Według doniesień mediów, politycy zastanawiają nad dwoma lokalizacjami. Chodzi o obiekt przy ulicy Sztabowej (Młodzieżowe Centrum Sportu) oraz stadion „Oławka”.

Warto nazwać nazwiskiem Diego Maradony jeden z naszych obiektów sportowych. Sprawa jednak nie jest jeszcze pewna. Będziemy to konsultować – mówi cytowany na łamach SuperExpressu Czesław Cyrul.

Inny radny, Dominik Kłosowski twierdzi, że „Oławka” byłaby dobrym miejscem na patronat Diego Maradony. Na tym obiekcie grają m.in. dzieci z trudnych rodzin.

Byłoby wspaniale, gdyby patronem miejsca, w którym się wychowują był zarazem genialny piłkarz, ale i człowiek z różnymi słabościami, które przecież zniszczyły mu życie. Dzięki temu dzieci będą lepiej rozumieć, że trzeba nieustannie nad sobą pracować, bo życie pełne jest pułapek.

Wiceprezes PZPN oraz szef Dolnośląskiego ZPN-u przychylnie patrzy na pomysł radnych.

To wzór do naśladowania dla dzieci, jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie i jednocześnie przestroga dla nich – twierdzi Andrzej Padewski.

Diego Armando Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku w wieku 60 lat. Kibice twierdzą jednak, że pomysł radnych to przesada, a na patronat nadaje się wielu innych zmarłych wrocławskich sportowców.