Maciej Skorża o prowadzeniu reprezentacji. „To na pewno coś, o czym marzy każdy trener”

Maciej Skorża udzielił wywiadu, w którym odniósł się do potencjalnej pracy w Polskim Związku Piłki Nożnej jako selekcjoner reprezentacji. Były szkoleniowiec Lecha Poznań ma wątpliwości, czy nadawałby się do tej roli.
Koniec przygody w KMŚ

Maciej Skorża przegrał z drużyną Pepa Guardioli w Klubowych Mistrzostwach Świata. Manchester City pokonał japońskie Urawa Red Diamonds 3:0. W finale The Citizens zmierzą się z Fluminense.
UEFA wycofa się z systemu szwajcarskiego w Lidze Mistrzów?! Szokujące wieści ws. nowego formatu rozgrywek [CZYTAJ]

Niedługo później były szkoleniowiec Lecha Poznań udzielił wywiadu. Dziennikarz zapytał polskiego trenera o potencjalną chęć prowadzenia reprezentacji. 51-latek ma wątpliwości, czy nadawałby się do tej roli.
– Czy zostałbym selekcjonerem reprezentacji Polski w przyszłości? To na pewno coś, o czym marzy każdy trener. To jednak trudne pytanie i to tym bardziej, jeśli mowa o zespole z Twojego kraju. Zadanie wydaje się ciężkie, bo z reprezentacją masz krótki okres przygotowawczy i niewiele czasu do treningu. Kiedy o tym myślę, to mam wątpliwości, czy nadaję się do czegoś takiego – powiedział Maciej Skorża.

– Ja jestem typem człowieka, który lubi codziennie trenować z zawodnikami. Chcę więc odnosić sukcesy z klubem – uzupełnił.
Najlepszy mecz w barwach Urawa Red Diamonds?

Maciej Skorża nie będzie już dłużej szkoleniowcem wspomnianego japońskiego klubu. Na razie nie wiadomo, gdzie trafi polski trener po swojej azjatyckiej przygodzie. W wywiadzie wspomniał o meczu, który najbardziej mu zapadł w pamięć podczas prowadzenia Urawa Red Diamonds.

– Pierwsze, co przychodzi do głowy to rewanż finału Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Podekscytowanie do tej pory do mnie wraca – podsumował.

Źródło: Urawa Red News, transfery.info