Maciej Sawicki zdradził kulisy odejścia Jerzego Brzęczka. „Było kilka rzeczy, które nie szły w dobrym kierunku”

Były sekretarz PZPN, Maciej Sawicki udzielił wywiadu portalowi goal.pl. W rozmowie ze wspomnianym źródłem wrócił myślami do zwolnienia Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski.

Kulisy odejścia Brzęczka

Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka w styczniu 2021 roku. Jego miejsce zajął Paulo Sousa. Maciej Sawicki w rozmowie z goal.pl zdradził kulisy odejścia byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

– To nie było dla łatwe, bo mogę zapewnić, iż prezes szanował trenera Brzęczka, natomiast miał przekonanie, iż dla dobra drużyny trzeba tej zmiany dokonać. To była bardzo kulturalna, merytoryczna i rzeczowa rozmowa. Prezes wytłumaczył trenerowi, dlaczego zdecydował o rozstaniu. My też byliśmy z nim zżyci. To nie było nic przyjemnego, natomiast czasem trzeba takie decyzje podejmować – zdradził były sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Było kilka rzeczy, które nie szły w dobrym kierunku, ale nie chciałbym o nich mówić publicznie. Ale myślę, że w pewnym momencie Jerzy Brzęczek za bardzo otoczył się pewną kurtyną i nie było wymiany świeżego powietrza i komunikacji z całym otoczeniem – zakończył.

Źródło: goal.pl

fot. Łączy Nas Piłka