Maciej Rybus zmieni klub. Rozważany powrót do Polski

Maciej Rybus latem najprawdopodobniej zmieni klub. Agent zawodnika poinformował w rosyjskich mediach, iż biorą pod uwagę powrót do Polski.
Od nieco ponad dwóch lat Maciej Rybus nie jest najmilej odbieraną osobą w naszym kraju. Wszystko za sprawą jego pozostania w Rosji i kontynuowania tam kariery po wybuchu wojny na Ukrainie. Odbioru jego osoby nie poprawia fakt kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach.

Rybus trafił do Rosji w 2012 roku. Gra w tamtejszych klubach nieprzerwanie aż do dziś – z wyjątkiem w latach 2016-2017, kiedy zaliczył krótki epizod w Olympiqe’u Lyon. Od 2023 roku jest związany z Rubinem Kazań. Wraz z końcem czerwca jego kontrakt jednak wygasa.
Kontrakt Rybusa z Rubinem najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. To oznacza potrzebę poszukiwania nowego klubu. Agent Macieja Rybusa w rosyjskich mediach wypowiedział się na temat sytuacji swojego podopiecznego. Jak przyznał, nie jest wykluczony powrót do Polski.

– Najprawdopodobniej będziemy teraz szukać innych możliwości kontynuowania kariery niż Rubin. Nie bierzemy pod uwagę drugiej ligi rosyjskiej. Maciek nie jest piłkarzem na tym poziomie, więc rozważymy wszystkie inne opcje, łącznie z Europą. Powrót do polskiej ligi jest możliwy. Obecna sytuacja nie ma na to żadnego wpływu – przekazał agent Rybusa.


źródło: goal.pl

Michał Budzich