Lewandowski najlepszym zawodnikiem wczorajszego meczu! Media pod wrażeniem występu Polaka

Bayern Monachium rozgromił we wczorajszym spotkaniu Bundesligi Fortunę Dusseldorf aż 5:0! Do tak okazałego zwycięstwa przyczynił się Robert Lewandowski, zdobywając 2 bramki.

Przerwa wywołana koronawirusem nie przeszkodziła Polakowi w utrzymaniu znakomitej formy. Robert w obecnym sezonie zdobył już 43 gole w 37 spotkaniach. Dzięki bramkom zdobytym przeciwko Fortunie Lewandowski może się poszczycić tym, że zdobył bramkę przeciwko każdej drużynie, która obecnie występuje w Bundeslidze.

Zagraniczne media nie kryją zachwytu nad Polakiem również podczas wystawiania not. Niemiecki „BILD” przyznał Polakowi notę „1”, gdzie 6 to występ poniżej wszelkiej krytyki, a 1 oznacza klasę światową.

Klasę Polaka doceniły również portale zajmujące się statystykami i wystawianiem not. Portal Whoscored ocenił występ Polaka na 9.3, co było najlepszym wynikiem spośród obu zespołów. Portal Sofascore ocenił Roberta na na 8.9, co również było najlepszym wynikiem na boisku.

Polak walczy w tym sezonie o pobicie historycznego rekordu Gerda Mullera – zdobyciu 40 bramek w 1 sezonie. Niemiec w rekordowym sezonie zdobył 40 bramek w sezonie 1971/1972. Polak ma obecnie 29 bramek, więc brakuje mu już tylko 11 goli. Sprawę utrudnia fakt, że do końca sezonu pozostało zaledwie 5 kolejek.

[totalpoll id=”4353″]

 

 

Michał Budzich