Lewandowski najlepszym zawodnikiem obecnego sezonu Bundesligi! Czy Polak wygra ranking „Kickera”?

Robert Lewandowski jak co roku prezentuje znakomitą formę na niemieckich boiskach. Dobre występy przekładają się na noty wystawiane przez „Kicker”. Czy Polak wygra końcową klasyfikację?

Przypomnijmy, dziennikarze „Kickera” w każdej kolejce wystawiają noty piłkarzom w skali 1-6. Gdzie 6, to występ poniżej wszelkiej krytyki, a 1 oznacza Klasę Światową. Czyli im niższa nota, tym lepiej. Gdy wyliczymy średnią ze wszystkich dotychczasowych not, to na prowadzeniu znajdzie się Robert Lewandowski!

Lewandowski obecnym sezonie Bundesligi wystąpił w 25 spotkaniach Bundesligi, w których zdobył 27 bramek i dorzucił 3 asysty. Znakomite liczby na boisku mają przełożenie na noty wystawiane przez niemieckich ekspertów. Przy nazwisku Polaka widnieje, póki co średnia not w wysokości 2.44, co gwarantuje mu bezpieczną przewagę. Póki co, na drugim miejscu znajduje się Lukas Hradecky (2.69). Najniższy stopień podium okupuje Yann Sommer z Borussi  Moenchengladbach (2.79). Kolejny z Polaków – Rafał Gikiewicz – znajduje się na 18. pozycji z notą 2.98. Najlepszą drużyną według not jest RB Lipsk ze średnią ocen 3.12.

Gdyby Lewandowskiemu udało się wygrać powyższą klasyfikację, to byłaby to jego pierwsza taka nagroda w historii. Co więcej, byłby pierwszym Polakiem, który tego dokonał. Do końca sezonu 7 kolejek, Robert walczy nie tylko wygranie tej klasyfikacji, ale także o zwycięstwo w klasyfikacji strzelców. Tam również, póki co, jest najlepszy.

W ostatnim czasie krążyła również ciekawa statystyka, która mówi o ilości bramek na przestrzeni ostatnich 5 lat. Kto miał ich najwięcej w Europie? Ronaldo? Nieee. Messi? Bliżej, ale wciąż nie on. Lewandowski? Ojj tak. W ostatnich 5 sezonach zdobył 241 bramek, gdy Messi i Ronaldo zdobyli kolejno 233 i 231 bramek.

 

Michał Budzich