Lewandowski mógł zagrać w Manchesterze United? „Rozmawiałem z Sir Alexem Fergusonem”

Robert Lewandowski udzielił wywiadu gazecie France Football. Polski napastnik w rozmowie z dziennikarzem wrócił do czasów gry dla Borussii Dortmund, z której mógł trafić do Manchesteru United.

Lewandowski przyznał w wywiadzie, że rozmawiał z ówczesnym trenerem Czerwonych Diabłów. Mimo braku możliwości transferu Polak zrozumiał decyzję BVB.

Po moim drugim roku w Dortmundzie rozmawiałem z Sir Aleksem Fergusonem. Chciał, żebym przyjechał do Manchesteru. Mogę nawet powiedzieć, że byłem gotowy. Ale Dortmund nie chciał mnie wypuścić. Nie przeszkadzało mi to za bardzo, bo z Borussią wszystko się dobrze układało – stwierdził kapitan reprezentacji Polski.

Nie bałem się Premier League. Między nią a Bundesligą nie ma wielkiej różnicy pod względem tempa i jakości – dodał Polak.

Podczas rozmowy z France Football Lewandowski odniósł się również do odwołanego plebiscytu Złotej Piłki. Napastnik Bayernu jest przekonany, że zdobyłby tę nagrodę.

Wiem, dlaczego „France Football” podjęło taką decyzję. Ale szczerze mówiąc uważam, że zadecydowano o tym… zbyt wcześnie. Czy mógłbym wygrać? Bez wątpienia. Ale zdobyłem inne ważne tytuły w 2020 roku, o czym możecie się przekonać zaglądając na mój Instagram.