Lewandowski czy Immobile? Miroslav Klose wskazał, kto jest lepszy

Niebawem Bayern i Lazio spotkają się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Przed spotkaniem poproszono byłego piłkarza obu klubów, Miroslawa Klose o porównanie snajperów obu zespołów. Zdaniem Niemca z pojedynku Lewandowski – Immobile zwycięską ręką wychodzi Polak.

Klose ma w swoim CV zarówno grę dla Bayernu, jak i Lazio. Dla Bawarczyków występował w latach 2007-2011. Późniejsze pięć sezonów spędził już w Rzymie. Aktualnie pełni rolę asystenta w sztabie Hansiego Flicka.

Lewandowski czy Immobile?

Byłego napastnika obydwu zespołów poproszono o porównanie ich największych ofensywnych atutów. Chodziło oczywiście o dwa nazwiska – Roberta Lewandowskiego i Ciro Immobile. Obu panów często zestawia się ze sobą w różnych analizach i rozważa, który z nich rzeczywiście jest lepszy.

W bieżących rozgrywkach werdykt wydaje się nadwyraz prosty. Polak na koncie ma już 31 bramek. Z kolei snajper Lazio zdobył ich 19. Klose nie ma wątpliwości, kto z tej dwójki jest lepszy.

– Widzę Lewandowskiego codziennie na treningach, więc mogę go dokładniej ocenić. Uważam, że jest lepszy. To piłkarz kompletny, który jest wzorem do naśladowania dla innych napastników – przyznał Niemiec.

Legenda naszych zachodnich sąsiadów nie dyskredytuje jednak Immobile. Jego zdaniem Włoch to znakomity piłkarz i świetny napastnik. Bardzo ceni sobie rolę Włocha, którą odgrywa w Lazio.

– Immobile też jest świetny, zarówno z piłką, jak i bez niej. Potrzebuje niewielu okazji, aby strzelić gola. To pokazuje jego jakość – zaznaczył.

Bayern Monachium do spotkania z włoskimi rywalami podejdzie w kiepskim nastroju. W ostatnim ligowym meczu przegrali 1-2 z Eintrachtem Frankfurt. Podopieczni Hansiego Flicka zmagają się z pewnym kryzysem. Wcześniej również doznali potknięcia. Dwie kolejki temu tylko zremisowali z Arminią Bielefeld, beniaminkiem Bundesligi.