Legia Warszawa z ciekawym partnerstwem. Wojskowi rozpoczynają współpracę z japońskim klubem

Legia Warszawa poinformowała o nawiązaniu ciekawej współpracy. Stołeczny klub będzie partnerem japońskiego FC Tokyo w zakresie wymiany informacji skautingowych o rynkach europejskim i azjatyckim oraz rozwoju młodych zawodników.

 

Legia będzie współpracować z Japończykami

Legia Warszawa i FC Tokyo mają zamiar strukturalnie zwiększyć zakres swoich zajęć skautingowych i szkoleniowych. Podpisana umowa pozwoli klubom wymieniać informacje i wiedzę o piłkarzach. Również o ich potencjalnych transferach, a także o rozwoju zawodników związanych z akademiami klubowymi.

 

Dariusz Mioduski i prezes FC Tokyo cytowani przez oficjalną stronę Legii Warszawa wyrazili swoje opinie na temat nawiązanej współpracy. Obie strony podchodzą do partnerstwa ze sporym entuzjazmem.

– Wierzymy, że nawiązanie współpracy z FC Tokyo, uznawanym za silną piłkarską markę w Japonii, przyniesie dobre rezultaty dla obu stron. Ta inicjatywa między dwoma klubami ze stolic swoich krajów będzie mieć realne znaczenie. Japonia to dla nas bardzo atrakcyjny rynek, tamtejsi zawodnicy wyróżniają się wysoką kulturą pracy i jakością, a J-League cieszy się powszechnym zainteresowaniem – powiedział właściciel i prezes Legii Warszawa.

– Polska staje się dla japońskich piłkarzy naturalnym krajem pierwszego wyboru w kontekście występów w Europie oraz adaptacji do innego stylu gry i życia. Kolejnym ważnym strategicznie aspektem jest dla nas poszerzenie możliwości szkolenia młodych zawodników. FC Tokyo ma bogate doświadczenie w rozwijaniu juniorów i adaptowaniu ich do futbolu seniorskiego. Wymiana doświadczeń i wiedzy w tych obszarach będzie bardzo cenna – dodał Dariusz Mioduski.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić współpracę z Legią Warszawa. Uważamy, że tworzenie drużyny i rozwijanie młodych piłkarzy są niezwykle ważnymi aspektami naszej działalności. Ponadto, w Europie znajduje się wiele utalentowanych zawodników, więc współpraca z Legią Warszawa daje nam szansę na wymianę informacji i podejmowanie różnych działań. Liczymy na jej pozytywne efekty. Jest to pierwszy krok w kierunku promocji naszego klubu z Tokio jako stolicy Japonii – podsumował prezes FC Tokyo, Shigeya Kawagishi.

Legia Warszawa w minionym sezonie PKO BP Ekstraklasy zajęła trzecie miejsce. Ekipa prowadzona przez Goncalo Feio rozpocznie nową kampanię od domowego starcia z Zagłębiem Lubin.

Źródło: Legia.com