Tyle Lech Poznań zarobił już na grze w Europie. „Do tego musimy dodać kilkaset tysięcy”

 

Lech Poznań pokonał Djurgardens IF w drugim meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy (3:0 – łącznie 5:0 – przyp. red.) i zameldował się w ćwierćfinale. W związku z tym mistrzowie Polski zgarną kolejne miliony do klubowej kasy.

Lech dalej w Europie

Lech Poznań pewnie pokonał szwedzkie Djurgarden i awansował do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy. W związku z tym Kolejorz otrzyma większą gratyfikację za osiągnięcia w turnieju. Mistrzowie Polski zarobili w tym sezonie już 33,5 mln zł.

– Lech zarobił w bieżącej edycji LKE co najmniej 7,11 mln euro, czyli 33,5 mln zł. Do tego musimy dodać kilkaset tys. euro z market pool, bonusy od sponsorów, przychód z dni meczowych i gadżetów. […] Za ewentualny awans do 1/2 finału Lech zarobi dodatkowe 2 miliony euro – poinformował analityk finansowy, Kuba Szlendak.

Lech Poznań pokonał Djurgarden! Polska z kolejnym awansem w rankingu UEFA! [CZYTAJ]

Przypomnijmy, że oprócz Lecha Poznań do ćwierćfinału Ligi Konferencji awansowały również Gent i Fiorentina. Pozostałe spotkania czekają na rozstrzygnięcia. Losowanie następnej rundy LKE odbędzie się w piątek o godzinie 14:00.

Źródło: Kuba Szlendak